Nebaví vás posilovna, ale chcete zhubnout? Tak tančete!

Zábava 31. 7. 2012

Vážně, i když klouzavý pohyb po parketu při waltzu vypadá jako leháro, ve skutečnosti je to makačka. A když přidáte na rychlosti, kila půjdou dolů sama.

Dietoložka Václava Kunová potvrzuje: „Tanec je vynikající metoda, jak spalovat energii příjemným způsobem. Dochází ke zvýšení tepové frekvence na úroveň, která je nazývána submaximální a při níž se ideálně spalují tukové zásoby. Organismus není nadměrně zatěžován, takže pohyb způsobuje radost, nikoli stres. Pozitivní psychické rozpoložení je dalším faktorem, který napomáhá zdravému hubnutí.“

Takže vám to potvrdila odbornice, a teď si jen vybrat, co chcete tančit. Asi to bude podle toho, jaká hudba je vám nejbližší. Ale můžete vybírat i podle tělesných partií, o které vám jde.

Chcete: Zapojit i duši

Pokud vám jde o celkové vylepšení těla i duše, zkuste nějaký tanec z ranku Body&Mind*. Patří tam například dance jóga, kde se jógové pozice propojují s tanečními prvky do choreografií. Španělský fyzioterapeut Julio Papi zase spojil jógu, pilates a jednoduché baletní pozice a nazval jej PortDeBras (z francouzštiny „držení paží“). Je to plynulé a hezké a navíc zaměřené na krásné paže.

Na posílení ducha mysli kupodivu funguje i orientální tanec a flirt dance, které pracují s ženskou energií a pomáhají moderním ženám se zastavit a vymanit z mužského světa.

tanec flirt

Trendem jsou tance, které znovu probouzí poněkud zapomenutou ženskou duši a identitu. Může to být orientální bříšní tanec, spojení tance a jógy nebo tanec s erotickými prvky.

foto:
zdroj: www.thinkstock.cz

Chcete: Podat výkon

Hodně sportovní výkon od vás bude vyžadovat třeba polka, salsa nebo country tance, takže kila půjdou dolů sama. Vytvaruje se celé tělo, od lýtek přes stehna a hýždě až po bříško.

Pokud chcete hodně makat, vyberte si ve fašem fitku salsa aerobik, který spojuje krokové variace aerobiku s rytmy a pohyby salsy. Hudba vám pomůže udržet náladu. Ze stejné skupiny je samozřejmě taky zumba.

tanec balet

Jetsli chcete pořádně zamakat, zvolte si polku. Nebo latinu. Nebo klasický balet - na našem snímku vidíte, že i když je to krása, hodně se nadřete.

foto:
zdroj: www.thinkstock.cz

Velmi namáhavý a velmi příznivý pro držení těla je klasický balet. Nemusíte mířit rovnou do Národního, ale pravidelné lekce způsobí, že budete vypadat štíhleji, i kdybyste ještě žádné kilo neshodila. Ladným pohybům vás naučí také flamenco. Což není jeden tanec, ale celá série. Navrch ve vás posílí ženské uvědomění, což přispívá k lepšímu vzhledu i bez velkého hubnutí.

Chcete něco modernějšího? Vyberte si street dance, který spojuje pouliční tance amerických teenagerů. A pokud byste ráda posílila nohy, zapište se na kurz stepu nebo irských tanců. Tenhle opravdu náročný trénink nevytvaruje jen nohy, ale celé tělo, a navíc posílí zadek a stehna a taky srdce.

tanec irsko

Tohle je pro speciální gusto: přece jen jsou nám irské lidové tradice dost vzdálené. Ale jestli chcete vytvarovat nohy a zadek, pak se tady inspirujte.

foto:
zdroj: www.thinkstock.cz

Chcete: Zapojit i partnera (ale nemusíte)

Ideální na celé tělo je ovšem latina. Budete posilovat a hubnout, ani nebudete vědět jak. Vyberte si podle svého gusta a můžete tančit s partnerem nebo bez něj. U všech těchto tanců opět získáte nejenom rychle lepší fyzičku a o pár kilo méně, ale taky ženský pocit. A to je něco, co je k nezaplacení.

*Jestli se vám nechce běhat někam do fitka, můžete si koupit výukové DVD s latinskoamerickými tanci, které pro Vlastu připravila Eva Krejčířová a Michal Kostovčík. *

michal eva

Školou tance s Vlastou vás provedou taneční mistři Michal Kostovčík a Eva Krejčířová.

Jak si objednat časopis Vlasta s přibaleným DVD?

Tvar SMS pro objednání prvního dílu CHA-CHA (pište bez diakritiky):

VLASTA TANEC1 JMENO PRIJMENI ULICE CP MESTO PSC

SMS odešlete na 902 11, obratem obdržíte zpoplatňující SMS v hodnotě 35 Kč - peníze budou odečteny z vaší SIM karty.

Vlastu s DVD vám zašleme do dvou týdnů od obdržení vaší objednávky.

*

Tvar SMS pro objednání celého setu (pište bez diakritiky):

VLASTA DVD JMENO PRIJMENI ULICE CP MESTO PSC

SMS odešlete na 902 11, obratem obdržíte zpoplatňující SMS v hodnotě 35 Kč - peníze budou odečteny z vaší SIM karty a částka za další čísla časopisu se vám bude strhávat každý týden až do čísla 33.

Vlastu s DVD vám budeme zasílat průběžně vždy do dvou týdnů od vyjití nového čísla.

Službu technicky zajišťuje ATS. Infolinka 776 999 199, www.platmobilem.cz.

tanec 1

Cha-cha

tanec 2

Samba

tanec 3

Rumba

tanec 4

Paso doble

tanec 5

Jive