Čínský horoskop

čínský horoskop

Možná jste se dočetli, že podle čínského kalendáře se lidstvo začalo řídit v roce 2630 př. n. l. Tehdy zemi vládl Chuang-ti – Žlutý císař. Tajemstvím opředený muž, který je považován za zakladatele kalendáře i osobu, která určila pravidla, podle nichž se od té doby tvoří čínský horoskop.

Jenže jsou tu prameny, které hovoří o tom, že tomu bylo úplně jinak. V dávných dobách totiž zemi vládla zvířata. Moudrý Buddha ve snaze zajistit rovnost všech bytostí na Zemi uspořádal velkolepou večeři. První se ke slavnostní tabuli posadil potkan, pak následoval buvol. Nakonec u velkého stolu po Buddhově boku usedlo dvanáct příslušníků zvířecích druhů.

Jedli, pili, hodovali, rokovali. A Buddha celou dobu přemýšlel, jak ty, kteří projevili zájem o osud všeho tvorstva na Zemi, může odměnit. Nakonec každému z nich předal vládu nad jedním pozemským rokem. Rok co rok si po staletí mezi sebou předávají pomyslné žezlo.

Jedním se přece jenom ještě liší. K dvanácti zvířecím znamením náleží pět živlů. Přírodních sil, které jsou schopny ostatní živly zničit, nebo naopak stvořit jiný. Dřevo, oheň, země, kov a voda si udržují vládu dokonce po dva roky a i ony se periodicky v horoskopu střídají. Chcete-li zjistit své znamení zadejte si vpravo své datum narození.

Co jste za znamení?

Zadejte datum vašeho narození

Další horoskopy:

Hvězdný tým

Jindřiška

Jindřiška

906 70 11 70*

SMS ve tvaru PORADCE JINDRISKA na číslo 904 30 47

Výklad karet, Runy

Opustil vás? Je pro vás život bez NĚJ těžký?
Co bude dál? S pomocí karet odhalím cestu vašeho osudu, zavolejte mi!

více informací


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 47 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz