Jak na focení miminek, které tři okamžiky určitě nepropásnout?

Domácnost 25. září 2018

Miminka – tahle voňavoučká zlatíčka milujeme víc, než cokoli na světě. Skoro stejně tak, jak milujeme samotná miminka, milujeme i jejich krásné fotky. Jenže, jak na ně? A kdy přesně pořídit ty nejkrásnější fotky malého drobečka?

Takže, kdy jít fotografovat miminka?

No to je jasné, pořád! Tihle malí, hraví kulíšci jsou tak nádherní, že si to opravdu zaslouží. Ale pokud se zeptáte, kdy to doporučujeme, pak jsou to jasně tři hlavní období – novorozenci, miminka okolo půl roku a první narozeniny.

mimina

Je vůbec možné fotit malá miminka hned po narození?

Zdá se to opravdu brzy, ale focení novorozených miminek je dnes dokonce jedno z nejoblíbenějších focení vůbec. Období hned po narození je pro rodiče i miminko naprosto jedinečné, miminko je ještě maličký uzlíček a fotografie tak mají své neopakovatelné kouzlo. A propásnout se bohužel dají jen jednou a o to snadněji... Ideální doba pro focení je totiž mezi 7. a 14. dnem a to uteče opravdu velice rychle. Jen dokud jsou miminka takto malá, hezky spinkají a je s nimi možné bezpečně manipulovat. Když rodiče přijdou v tomto období a poslouchají i další rady, je focení velice příjemné a nenáročné – nijak nezatíží ani je, ani novorozené miminko. A nejdůležitější rada? Nepropásněte to!

mimina

Když to rodiče propásnou, tak další vhodná doba na focení je tedy až zase za půl roku?

U větších miminek to už není takto přísné, i tak ale doporučujeme focení až od čtyř měsíců, kdy miminko hezky drží hlavičku, má svůj nádherný jasný pohled a začíná se dokonce šibalsky usmívat.. Okolo půl roku je skvělá doba na focení, protože miminka už toho spoustu umí, ale jsou to stále ještě malá miminka. Jsou ale již hezky akční a na fotografiích se tak projeví jejich jedinečná osobnost. Ve fotoateliéru mají navíc spoustu rekvizit a doplňků, aby fotky byly krásně rozmanité. A nejdůležitější rada? Vyfoťte se i jako celá rodina!

mimina

A pak narozeninové focení s dortem?

Určitě to nepropásněte. První narozeniny jsou mimořádný a zlomový okamžik v životě, který si zaslouží zachytit na opravdu dobrých fotkách. Doma to těžko zvládnete tak, aby na nich nikdo nechyběl. Roční děti už můžeme fotografovat v jiném prostoru, kde je možné klidně nadělat i trochu nepořádek s dortem, který by měl být samozřejmě vždy pravý a čerstvý. Miminka už umí být opravdu svéhlavá, proto vždy vybírejte na focení ten čas, kdy jsou zvyklá být nejčilejší. Když je člověk vyspaný do růžova, je všechno hned lépe a s úsměvem a s miminky to není jiné… Takže nejdůležitější rada? Přizpůsobte se miminku!

mimina

A rada na závěr? Nezapomínejte se fotit i vy, až bude jednou vaše miminko veliké, budou právě společné fotografie, tak jako i společné chvíle, ze všeho to nejdůležitější…