I vašemu bydlení bude námořnický styl slušet. Inspirujte se

Domácnost 25. srpna 2014

Letošní sezona se nese ve znamení velkého návratu navy stylu. Námořnická ovládla nejen oblečení, ale i kolekce doplňků - bytových i oděvních.

Je úplně všude. Na našich košilích, na botách, taškách, ale i v bytech, v restauracích, na terasách, u vody… Inspirace životním stylem námořníků se stala jedním z hlavních trendů této sezony.

Samozřejmě nejde o nic nového pod sluncem. Námořnický styl má svou dlouhou tradici, která vychází z jednoduché, designérsky velmi vděčné a oblíbené rovnice: kombinace červené, modré a bílé plus pruhy.

K tomu se pak různě přidávají motivy kotvy, signálních vlajek, lan, záchranného kruhu, lodí a podobně. Přesto jsou letošní kolekce znovu svěží, překvapují nápaditostí, s jakou kombinují jednotlivé prvky, a znovu dokazují, že navy styl je věčné téma, které se nikdy nevyčerpá.

Svatá trojice

Jak už bylo řečeno, na navy styl teď narazíme všude, mě ovšem zaujaly hlavně tři skupiny výrobků, na kterých letos v létě námořnická úžasně vyniká.

Zaprvé - věci na posezení u vody. Když se řekne výlet k vodě, řada z nás si představí klasické skládací dřevěné lehátko s pruhovaným textilním sedákem. Letos ale v námořnickém stylu „jedou“ také deky a plátěné podložky, termosky, piknikové koše, polštáře, župany, slunečníky... S tímhle vybavením si budete i u Lipna připadat jako na břehu Egejského moře.

Druhou oblastí, která letos patří námořníkům, je ložní prádlo. Základem jsou pochopitelně pruhy různě kombinující barvy trikolóry, ke slovu ale přicházejí také kombinace s motivy, které se týkají spíš obecně moře než života na lodi. Jsou to hvězdice, chobotnice a mořští koníci, narazil jsem také na kombinaci modrých a bílých pruhů a barevné reprodukce korálového útesu. Nevypadalo to vůbec špatně!

No a do třetice kabelky. Zvlášť na nich letos navy styl předvádí, jak dokáže být různorodý a zároveň neskonale šik. Navíc kabelky s navy dezénem jsou většinou spíš sympaticky velké kabely, do kterých se leccos vejde.

A co námořnického jste si letos koupili vy?

spaní

Námořnická se skvěle hodí do bytu lidí s nezávislou, dobrodružnou povahou. Co si navy styl nastěhovat třeba do ložnice? Když v ní omezíte červenou a dáte vyniknout uklidňující kombinaci čistě bílé a královské modré, začnete zívat už mezi dveřmi.

foto: