Sháníte peníze? S dobrým nápadem je vyděláte na internetu

Finance a kariéra 17. dubna 2013

Máte dobrý nápad, co by se dalo výhodně koupit a ještě výhodněji prodat? Nebo sama něco vyrábíte a je o to zájem? Možná právě pro vás se hodí podnikání přes vlastní e-shop.

Založit si internetový obchod není technicky nic složitého a hodně lidí s ním uspělo.

Nemá význam pro občasný prodej pár kousků, na to stačí aukční servery typu aukro nebo inzertní weby. Pokud vás má ale živit, je to jiná káva.

Nutností je vyřídit si živnostenské oprávnění a registraci na správě sociálního zabezpečení a u zdravotní pojišťovny a samozřejmě se vás týká daňové přiznání.

Zároveň musíte dodržovat několik pravidel. Na vašich stránkách s e-shopem například nesmí chybět jméno majitele a identifikační údaje o něm, obchodní podmínky či reklamační řád.

Udělejte si plán

A pročtěte si příslušné pasáže občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele.

Než s e-shopem vůbec začnete, dejte si dohromady, co vlastně chcete nabízet, v jakém rozsahu, kdo je cílová skupina, jak celé podnikání zajistíte.

Bez ohledu na to, jestli přes internet nakupujete levně z Ameriky trička a tady je prodáváte dál, nebo jestli nabízíte vlastnoručně doma vyrobené věci.

košík

Nákupy se pomalu, ale jistě přesouvají do kyberprostoru.

zdroj: www.thinkstock.cz

Molekulární kuchyně

  • Nákupy přes internet stále rostou. Za rok 2012 utratili lidé v českých internetových obchodech 43 miliard korun. To je o šest miliard víc než v roce 2011.

Musíte mít jasno, jak budete zboží zákazníkům posílat, jakými způsoby budou moci zaplatit, kde budete výrobky skladovat.

Nezapomeňte, že prodané zboží se vám může vrátit, protože zákazník má právo na jeho vrácení do určité doby i bez udání důvodu.

Založit e-shop můžete v podstatě dvojím způsobem – nechat si ho na míru vytvořit programátory, nebo využít serverů, které ho mají už připravený, a vy si ho vlastně „pronajmete“.

První možnost je lákavá, ale zároveň opravdu drahá. Druhá možnost vás sice do jisté míry svazuje už připravenými grafickými šablonami, ale není zas tolik nákladná a vše už je připravené – katalogy, objednávky, informační maily, faktury, prostor na disku pro fotografie či videa, případně i skladové hospodářství a další služby.

Nabízí ji nemálo serverů a občas mají zajímavé akce. Nově například www.estranky. cz/eshop, u nichž je možné.

elektronické předplatné