Vyzkoušeli jsme párovou tantrickou masáž. A stála za to!

Láska a vztahy 28. listopadu 2019

Tenhle rituál jsme plánovali vyzkoušet před Vánoci, protože nám to přišlo jako fajn doporučení na neobvyklý dárek. Nějak jsme to ale v tom předvánočním fofru nestihli. Teď, na konci zimy, už je času víc, takže jsme se v redakci dohodli, že "do toho jdeme".

Jenže ouha, kolegyně klopí zrak. Buď partnerem nedisponují, nebo dopředu tuší, že doma by jim tenhle polopracovní výlet neprošel. A tak to zůstává na mně.

Tantrickou masáž jsem vyzkoušela už dvakrát, jednou z rukou maséra, jednou masérky. Ale párová masáž je pro mě výzva a můj partner dostává účast v podstatě příkazem.

Had, co spí na zadečku

Tantra je starodávné indické umění posvátné sexuality i životní filozofie. Podle tantrické tradice vznikl svět milostným tancem boha Šivy a bohyně Šakti. Všichni lidé jsou jejich ztělesněním, a jsou si tudíž rovni.

Tantra uvolňuje energii kundaliní, tzv. hadí sílu, která bývá zobrazována jako svinutý had na základně páteře. Jak se had probouzí a rozvíjí, energie stoupá po páteři nahoru všemi sedmi energetickými centry (čakrami), a spojuje tak sexualitu se spiritualitou.

Kundaliní lze probudit pomocí zdravého způsobu života, speciálních dýchacích cviků, milostných poloh a právě pomocí masáží. Pokud se sexuální energii naučíme dát průchod, může se stát zdrojem kreativity a uvolnění našeho potenciálu.

Jak na to?

Před párovou tantrickou masáží bychom si s partnerem měli ujasnit tři zásadní otázky:

  1. Chci/chceš maséra, nebo masérku?
  2. Absolvujeme masáž v jedné, nebo v oddělených místnostech?
  3. Půjdeme do masáže pohlaví?

Povídání jako předehra

Mladinká Petra nás vede do masírovací místnosti ponořené v příjemném přítmí. Voní tu bylinky. Popíjíme s přítelem čaj, zobeme ovoce a jen tak krafeme.

Pak přichází Petra s kolegyní Janou a všichni se snažíme rozhýbat kolečka komunikace: proč jsme přišli, co očekáváme, jaké máme zkušenosti… A já zjišťuju, že přítel ještě nikdy na žádné masáži nebyl. Nikdy! Valím oči, to jsem fakt nevěděla. A já ho rovnou dotáhnu na tantru, no nazdar.

Protože jsme dopředu odmítli intimní masáž, čeká nás tzv. Smyslný rituál uctění těla, což je jakýsi opatrný úvod do tantra masáže. Ok, jdeme na to. Masérky nám nechají intimčo, my se osprchneme, zabalíme se do hedvábných šátků a zazvoníme na zvoneček, jako že můžeme.

Orgasmus povolen

Tantrická partnerská masáž je vlastně bezpečná forma experimentu, kdy oba partneři zjišťují, co s nimi dělají doteky někoho „cizího“, aniž by to ohrozilo jejich vztah. Hranice jsou předem jasně dané. Masér či masérka musí vždy zůstat v roli průvodců. Během masáže má klient čistě přijímací roli, nemusí nic vracet nebo oplácet.

Pocity při rituálu tantrické masáže mohou být velmi intenzivní a může dojít k orgasmu. Pokud to pro jednoho z partnerů není v pořádku, musí to sdělit masérovi, který pak od začátku intenzivně rozvádí probuzenou sexuální energii.

Povídá se i potom

O úvodním rituálním tanečku, který kolem mě masérka prováděla, vám moc neřeknu, měla jsem povinně zavřené oči. Nahřátí teplými ručníky ale bylo báječné.

Shodujeme se, že hlazení peříčky a kožešinkovými rukavicemi (vzpomínáte si na film Spiklenci slasti?) nám přišlo trochu úchylné a moc nás neoslovilo. No ale masáž byla super, lávové kameny nikdy nezklamou a „potantricku“ už vůbec ne.

Těším se do sprchy, až ten olejový film smyju. Pak zas zvoneček a popovídání o tom, jaké to bylo. Snažíme se to zkrátit a v podstatě masérkám utíkáme. Máme totiž hrozný hlad a tematicky vyrážíme do indické restaurace.