Máte správně oblečenou podprsenku?

nasazení podprsenky
Lindex
Móda 1. dubna 2017

Nejen že si musíte podprsenku správně vybrat už v obchodě, ale promýšlet musíte i to, jak si ji oblékáte. Nejsou-li prsa pečlivě „usazena“ do košíčků, nemáte-li dobře nastavená ramínka či obvod podprsenky, nebude vám sedět ani ten nejvhodnější model.

nasazení podprsenky 1

Protáhněte paže ramínky podprsenky a v nepatrném předklonu ji na zádech zapněte. Je-li pro vás tento postup nepřijatelný, zapněte podprsenku na břiše, poté ji přetočte a vysuňte nahoru tak, aby vám prsa zapadla do košíčků. Až poté vsuňte paže do ramínek. Tento způsob je u většiny zákaznic nejoblíbenější, je však třeba zmínit, že při něm dochází k vytahování obvodu podprsenky.

nasazení podprsenky 2

V mírném předklonu uchopte spodní okraj košíčku za kostici (levá ruka levou stranu a obráceně). Vsuňte druhou ruku do košíčku, uchopte prso a vytáhněte jej lehce směrem nahoru. Kostici naopak táhněte dolů tak, aby zapadla těsně pod prso. Tímto způsobem upravte obě prsa. Překontrolujte kostice, zda dobře doléhají na tělo.

nasazení podprsenky 3a

Poté je potřeba prsa „vrátit“ zpět do košíčků. Zde navrhujeme odlišný postup pro menší a větší velikosti. a) U menších velikostí postačí, když uchopíte oba košíčky dole za kostice a lehce s nimi „zatřesete“ – prsa se v košíčcích usadí.

nasazení podprsenky 3b

b) U větších velikostí je potřeba opět pravou rukou srovnat levé prso do košíčku, zkontrolovat, zda kostice opravdu objímá celé prso a končí až v podpaží, a srovnat bradavky na střed košíčků. Tímto způsobem upravte obě prsa.

nasazení podprsenky 4

Důkladně srovnejte obvod – dolní okraj podprsenky na bocích a zádech (vždy směrem dolů) tak, aby byla záda hladká a ve vodorovné poloze.

nasazení podprsenky 5

Následně ještě upravte prsa lehkým vytažením v místě přechodu košíčků do ramínek.