Buďte originální, šperkujte!

Móda 30. října 2014

Když vyrážíte na nákupy, myslete na to, že bižuterie může zásadně změnit či doladit váš outfit. Někdy stačí místo nové halenky, topu nebo šatů koupit originální doplněk, třeba právě šperk.

Zajímavé šperky naleznete v internetovém obchodu www.sperkujeme.cz, který nabízí opravdu originální bižuterii. Od každého druhu mají v prodeji jen několik kousků, aby se nestalo, že stejný vzor, který si objednáte, bude mít každý druhá. Je zde i veliké rozpětí stylů od elegantních vzorů až po ty úplně praštěné.

Na vás potom je, jak ozdobu doladíte s ostatním oblečením. V této sezoně máte velikou výhodu, že jen těžko s bižuterií pochybíte, protože stále je v kurzu trend slučovat neslučitelné.

Navíc velké masivní kousky, vrstvení a výrazné barvy jsou v módě. To samozřejmě neznamená, že když zvolíte jemný a jednoduchý doplněk, uděláte špatně – vše záleží na zvoleném oblečení a naladění. Jde hlavně o to, aby ve výběru doplňků byl nápad. Bižuterie má především upoutat, respektive váš styl by měla pozvednout.

To abyste zaujala pozitivně, což určitě chce každá, měla byste vědět:

  • Široký náhrdelník, který těsně obepíná krk (typ obojku), ho zároveň opticky zkracuje. Máte-li tedy krátký silný krk, není to pro vás vhodná ozdoba. Vybírejte raději ty volnější vzory směřující mezi úžlabinu prsou.
  • I když v této době v módě dominuje masivnost, velké kousky bižuterie, není vhodné mít výrazný navrstvený náhrdelník a velké visací náušnice, a to obzvláště když máte plné a velké rty. Vždy je třeba jeden kousek potlačit.
  • Bižuterie hodně pomáhá odpoutat pozornost od nedostatků postavy. Zaručuji, že když si vezmete velkou brož, náušnice – pohledy lidí budou směřovat k nim a těžko si někdo všimne vašich plnějších boků. Prostě bižuterie pomůže vyzmizíkovat nedostatky.
  • Tvar náhrdelníku by měl být v kontrastu s tvarem obličeje. Máte-li kulatý obličej, potom vybírejte hranaté tvary, v případě hranaté brady se k vám hodí oblé vzory. Oválný obličej se snese s každým tvarem.
  • Náušnice zase opticky ovlivňují délku krku, případně můžou opticky zakulatit nebo protáhnout obličej. Zase tady platí jednoduché pravidlo, že tvar náušnic by měl být odlišný, než je tvar brady či obličeje.

Šperkování je hravé a zábavné. Nebojte se odvázat. Jde o to, abyste se dobře cítila a měla pocit jedinečnosti, k tomu stačí objevit svět šperků. Utrácet za bižuterii se vyplatí, protože umocníte svoji originalitu.

Inspirujte se fotografiemi:

šperky

šperky

šperky

šperky

šperky

šperky

šperky

šperky

šperky

šperky

šperky

šperky

šperky

šperky