Marcela (34): I mámy na mateřské jsou kočky

Proměny s Avonem 3. října 2012

Když je ženská na mateřské dovolené, svůj vzhled obvykle trochu šidí. Marcela se rozhodla to v naší proměně napravit. A vyplatilo se!

Snem sympatické Marcely je velká spokojená rodina a na jeho splnění poctivě pracuje. K desetiletému synovi přidala druhého, kterému bylo v době naší proměny deset měsíců.

Když se najde volná chvilka, pustí si svůj oblíbený seriál Sex ve městě. A k němu si nalije sklenku vína. „Mám ráda především červené,“ přiznává svůj malý hříšek. Mezi její koníčky patří čtení knih a tvůrčí psaní.

(Další reportáže z proměn čtenářek najdete ZDE.)

Líčení: teplé podzimní odstíny

Marcelina odpověď na otázku, jak o sebe pečuje, nás moc nepřekvapila: „Teď pečuju spíš o krásu svých dvou synů. Zvládám akorát tak si namalovat řasy.“ To byla pro vizážistu Pavla výzva!

Jako základ zvolil pěnový make-up. Zbytek líčení se rozhodl sladit s vlasy: „K té krásné barvě se hodí teplé podzimní odstíny. Pro zvýraznění barvy pleti jsem proto použil tmavě zelené stíny.“

Velkou pozornost věnoval rtům. Nalíčil je tak, že opravdu poutají pozornost: „Výrazná rtěnka paní Marcele sedí. K jejím outfitům i barvě vlasů krásně ladí tmavě vínové odstíny, které jsou teď na podzim velmi trendy.“

Vlasy: nepřehlédnutelná měď

Kadeřníka zaujala Marcelina přirozená barva vlasů - luxusní měděná: „Rozhodl jsem se je jen posílit o měděný intenzivní odstín a délky lehce prosvětlit.“ Výsledný efekt je stále přirozený, ale mnohem víc atraktivní.

Ponechal i délku, jen ji zarovnal do jednolité linie a mírně prostříhal, aby byl účes vzdušnější. „Marceliny vlasy byly vlnité a krepaté. Když jsem celý účes vyžehlil, vynikl střih i nádherná lesklá barva.“

Při konečné úpravě před focením ještě účes doladil vizážista Pavel a poradil Marcele jeden tip na doma: „Do délek vlasů jsem nanesl Péči s marockým arganovým olejem, která dodá konečkům vlasů vitalitu a lesk.“

Oblečení: návrat elegance

Ke svému stylu oblékání Marcela říká: „Vzhledem k tomu, že jsem momentálně všude s kočárkem, tak zrovna teď převládá styl sportovní. Ale jinak mám ráda elegantní věci, jako většina žen.“

Stylistka Lenka má tedy za úkol poskládat elegantní modely. „Vyzkoušíme něco do společnosti. Ale určitě i něco pěkného a praktického současně na vycházky s kočárkem,“ slíbila.

Ladíme!

Stejně jako vizážista nechala se Lenka inspirovat zářivou barvou vlasů. „Podzimní look je ještě víc zvýrazní,“ slibuje. A zároveň obdivuje i krásnou štíhlou postavu maminky dvou dětí: „Vynikne v sametových legínách kamelové barvy s decentním leskem. Ty jsou slušivé, a zároveň velmi pohodlné.“ Perforované kozačky i kabelku pak sladila s barvami košile.

Co na to Marcela: „Moc hezké a pohodlné na procházku s kočárkem.“

  • Košile, Desigual, 2799 Kč; legíny, Pinko, 5350 Kč; perforované kozačky, Leiser, 2100 Kč; kabelka, Lindex, 799 Kč.

Opravdová elegance

„Tento velice ženský elegantní outfit se inspiruje v novém podzimním trendu Retro Nouveau - nové retro. Kalhoty jsou svým střihem se zvýšeným pasem vhodné jak na denní nošení, tak na slavnostnější událost,“ upozorňuje na výhody modelu Lenka.

Co na to Marcela: „Je to neobvyklé, ale líbí se mi to.“

  • Top, Zara, 2499 Kč; kalhoty, Zara, 999 Kč; náušnice, Avon Paris, 249 Kč; peněženka, Avon, 429 Kč; lodičky, My, 1650 Kč.

Jezdecký styl

Ideální volba pro praktické ženy. „Je moderní, pohodlný a zároveň v něm budete vypadat dobře,“ vypočítává Lenka. Černé nárameníky na košili i přezky kalhot tento styl ještě umocní - důraz na detaily je v tomto případě nutný.

Co na to Marcela: „Džínů není nikdy dost. Vyměnila bych podpatky za placky a vyrazila ven.“

  • Košile, Zara, 999 Kč; denimové laclové kalhoty, Fornarína, 3970 Kč; náušnice, Anima Tua, 110 Kč; náramek, Avon Almeria, 249 Kč; lodičky, Deichmann, 3400 Kč.

A jak to celé dopadlo?

„Moc se mi líbí vyžehlené vlasy. Užila jsem si, jak o mě všichni pečovali. Nové oblečení mi připomnělo, že nejsem jen máma, ale taky žena!“

spojene nove
foto:
spojena nová 2
foto:

Připravila: Lucie Fendrychová

Účes: Salon Jarky Čechové, Politických vězňů 23, Praha

Líčení: Pavel Bauer

Styling: Lenka Pavlů

Foto: Lukáš Hausenblas