Žaneta (37): Zářivě žlutá chce odvahu

Proměny s Avonem 23. května 2012

Dnešní Proměna s Avonem má povzbudit výrazné typy žen, aby se nebály odvázat. Čtenářka Žaneta z toho byla trochu nesvá. Nám se to ale líbí. Co vám?

Nechce se věřit, že je Žaneta mámou čtrnáctiletého kluka, že? „Šimon je moje sluníčko a věnuju mu většinu svého volného času,“ říká s úsměvem. Usmívá se, i když mluví o své práci pro značku Avon. „Líbí se mi kontakt s lidmi a to, že je každý den jiný.“

Do proměny šla proto, aby zjistila, že i oblečení, které by si sama nevybrala, by jí mohlo slušet. To je velká výzva pro stylistku!

Líčení: Kouřový look je sexy

Žanetina pleť má sklony trochu se mastit. Měla by používat denní krém pro mastnou pleť, který vrátí pokožce rovnováhu. Aby se pleť opravdu neleskla, zajistí středně krycí make-up bez oleje, takzvaný oil-free.

Před líčením si vizážista Pavel Bauer pochvaloval: „Žaneta má velké oči a téměř dokonalý tvar obočí, to je výzva k výraznému líčení!“ Oči proto orámoval černou tužkou, pak nanesl tmavě šedý stín okolo oka a zapracoval ho do černé linky. Černá linka na vnitřní straně víčka oči zajímavě zúžila.

Zúžit se dá i kulatý obličej. Jak? Tmavším, matným odstínem pudru, který nanesete pod lícní kost. A těsně nad něj na lícní kost pak tvářenku.

Žanetiny rty jsou velmi pěkné, stačí jim hydratační rtěnka s leskem, která zvýrazní jejich tvar a plnost. „Doporučuji růžový odstín se zlatým leskem,“ radí vizážista.

Vlasy: Velké vlny pro romantický vzhled

Právě je moderní efekt dvou barev - jiná u hlavy, jiná na konečcích. Kadeřník vysvětluje postup: „U kořínků se nanese jednolitá barva s duhovým efektem a ve spodní části se prameny zesvětlí. Účes tak vypadá plasticky.“

Aby zvětšil objem účesu, délku vlasů zkrátil a sestříhal je. Volné velké vlny, které měkce rámují obličej, působí romanticky.

Oblečení: Chci vypadat jinak!

Žaneta v civilu obléká džíny a tričko nebo košili a k tomu podpatky, aby to nebylo až příliš sportovní. Na pracovní schůzky si bere elegantní kousky, sukně, kostýmy. „Miluju šaty! A líbí se mi, když mi ladí boty a kabelka. Doma mám hromadu kabelek. A ráda nosím různé šátky a šperky.“

Na to bude stylistka myslet. A chystá se Žanetu přesvědčit, že jí sluší zářivá žlutá barva.

Kráska ve žluté

Podle Lenky Pavlů si totiž výrazné osobnosti jako Žaneta mohou dovolit i divočejší modely: „Žlutá vypadá skvěle k tmavým vlasům. Vyladěné květované punčochy strhávají pozornost k nohám, hlavně k pěkně tvarovaným lýtkům.“

Co na to Žaneta: „Žlutá barva, to je opravdu úlet, nevím, jestli bych našla odvahu jít v těchto šatech ven. Jinak nosím trochu kratší sukně.“

  • Šaty, Debenhams, 1999 Kč; lodičky, Anima Tua, 2100 Kč; punčochy, Vero Moda, 299 Kč; šperk, Marks&Spencer, 199Kč / set.

V hlavní roli vzory

Obyčejná bílá halenka vypadá neobyčejně díky zajímavému vzoru. Stylistka ji vybrala tak, aby barevně ladila s vlasy. Vznikl tak pohodlný outfit nejen do práce, ale i pro volný čas. Kdyby ho Žaneta chtěla ještě něčím vylepšit, dostává radu - rozepnout pár knoflíčků a do výstřihu umístit zajímavý šperk.

Co na to Žaneta: „Taková halenka je pro mě neobvyklá, ale s džíny dobrý. Ten náhrdelník je zajímavý.“

  • Košile, Desigual, 1690 Kč; šperk, Marni for H&M, 899 Kč; džíny, Attrattivo, 1299 Kč; boty, Deichmann, 899 Kč.

Bílá umí kouzla

„Ukázka toho, že i bílé kalhoty umí zeštíhlovat, pokud si vyberete kvalitní materiál a dobrý střih,“ říká stylistka. Asymetrický střih topu svůdně odhaluje rameno. Jemná kresba vzoru působí něžně, a navíc ještě ladí se světlými konečky vlasů.

Co na to Žaneta: „Myslím, že tohle mi nejvíc sluší. To je model na jedničku!“

  • Top, Pietro Filipi, 2490 Kč; kalhoty, Mango, 699 Kč; kabelka, Pietro Filipi, 1490 Kč; boty, Baťa, 999 Kč; náušnice, Mango, 349 Kč.

A jak to celé dopadlo?

„Moc jsem si to užila. Ten model s bílými džínami bych si hned vzala na pracovní schůzku!“

spojene 1
foto:
spojene 2
foto:

Účes: Salon Jarky Čechové, Politických vězňů 23, Praha

Líčení: Pavel Bauer

Styling: Lenka Pavlů

Foto: Lukáš Hausenblas