Simona (44): Baví mě být úplně jiná

Proměny s Avonem 13. června 2012

U proměny čtenářky Simony jsme se zaměřili na doplňky. A protože je léto, chce to zářivé barvičky!

Simona pracuje jako redaktorka, specializuje se na oblast bydlení a designu. Není divu, že mezi její koníčky patří výtvarné umění a ruční práce.

Ale také zahrada! „Nejlépe kdyby patřila k nějaké vile v jižních krajích, kde teplota neklesá pod nulu,“ žertuje. Stěhovala by se prý hned, ale musela by zabalit kufry ještě manželovi, dceři a dvěma synům.

Líčení: Nebojte se linek!

Simona se přiznala, že její jediná péče o pleť je pravidelné a důkladné odličování. To sice chválíme, ale doporučujeme přibrat alespoň oční krém. Vizážista před líčením použil i hydratační krém, který pokožku příjemně vyhladí.

„Pleť jsem sjednotil lehkým make-upem, ten pomůže i srovnat rozdíl mezi opálenější tváří a světlejším krkem. Zářivost vykouzlí dotek tvářenky na lícní kosti. Použil jsem tenký štětec a nanesl ji přesně na místo,“ prozradil Pavel.

Oči zajímavě zvýrazní stíny v originálním khaki odstínu. „Nebojte se ani klasických tekutých linek. Naneste je podél řas horního víčka, tak vynikne tvar oka,“ radí vizážista.

Hezký tvar úst nejprve orámoval pomocí konturovací tužky a potom toutéž tužkou vybarvil celou plochu rtů: „Tím se prodlouží trvanlivost nalíčení a také dosáhnete větší sytosti následně nanesené rtěnky.“

Vlasy: Jsem to ještě já?

„Dlouho jsem si přála mít rovné vlasy, ale teď už to neřeším,“ krčí rameny Simona. Dává svým lokýnkám volnost a sluší jí. Ovšem proč nevyužít příležitost a nenechat odborníky, aby vytvořili úplně jiný účes?

V kadeřnictví zachovali původní střih, odstín vlasů podpořili měděnočerveným přelivem. Vlasy narovnalo pečlivé foukání přes velký kulatý kartáč. Aby se totiž znovu nezkroutily, musejí být úplně suché.

Oblečení: Elegantně, ale ne nudně!

Simona se obléká vesměs elegantně. „Jen občas velmi lehce uhnu ke sportovnějšímu stylu,“ dodává po chvilce přemýšlení. „Chtěla bych se inspirovat nějakými zajímavými doplňky,“ přála si. A právě tohle baví stylistku Lenku nejvíc – dolaďovat modely promyšlenými detaily.

Zamilovaná do hedvábí

Hedvábí lichotí postavě a tento luxusní materiál na kůži téměř necítíte. „Tyhle šaty jsou prostě nádherné. Přispívá k tomu i originální výstřih, kterému se říká „voda“. Udělá dekolt neodolatelným! Jemná malba na předním dílu barevně ladí s botami,“ upozorňuje stylistka.

Co na to Simona: „Hedvábí mě upoutalo na první pohled. Tyhle šaty bych si vzala na letní procházku po městě.“

  • Šaty, Van Graaf, 3990 Kč; lodičky, My, 1899 Kč.

Proužky ubírají roky

Variace na námořní styl jsou nekonečné. „Modro-bílá pruhovaná halenka omlazuje a můžete ji kombinovat s čímkoliv – s elegantní sukní do práce nebo s úzkými bílými kalhotami, když vyrazíte s kámoškami na kafe,“ doporučuje stylistka. Oranžová barva se na slunci skvěle vyjímá. Kupte si alespoň kabelku.

Co na to Simona: „Košile jsem se nejprve trochu lekla, ale nakonec se mi moc líbila. Hlavně v kombinaci s oranžovými doplňky.“

  • Košile, Gant, 2599 Kč; kalhoty, Zara, 1199 Kč; lodičky, Guess, 2799 Kč; taška, Leeda, 1490 Kč.

Barvičky ženám sluší

Stylistka říká: „Nebojte se křiklavých barev, budou vám slušet jako Simoně! A propojte jednotlivé kousky modelu pomocí šátku, na kterém jsou barvy pěkně pohromadě.“

Co na to Simona: „Veselé barvy, to je moje! Nevyhýbám se ani odvážným kombinacím. V modelu jsem se cítila moc dobře a klidně bych v něm mohla jít do práce.“

  • Sako, Mango, 999 Kč; tílko, Vero Moda, 499 Kč; šátek, Van Graaf, 1499 Kč; kalhoty, Zara, 1199 Kč; lodičky, Guess, 2799 Kč.

A jak to celé dopadlo?

„Aspoň jeden den jsem měla rovné vlasy! Hedvábné šaty mě upoutaly na první pohled, takové bych ráda měla ve svém šatníku. A díky za inspiraci, jaké si pořídit doplňky.“

proměna 9 dvojfotky 2
foto:
proměna 9 dvojfotky 3
foto:

Připravila: Lucie Fendrychová a Jitka Musilová

Účes Salon Jarky Čechové, Politických vězňů 23, Praha

Líčení: Pavel Bauer

Styling: Lenka Pavlů

Foto: Lukáš Hausenblas