Sladká předehra se na Valentýna šikne

Vaření a recepty 11. února 2018

Vykašlete se pro jednou na dietu a oslaďte si život. Když nic jiného, miláček to jistě ocení. Lehce nabytých kalorií se hravě zbavíte při vášnivé noci.

Citronovo-zázvorový cheesecake

Na korpus potřebujete:

200 g neplněných sušenek

100 g Hery

Na náplň potřebujete:

750 g smetanového sýru (ideální je mascarpone)

4 vejce

150 g cukru

1/2 sáčku vanilkového pudinkového prášku

šťávu z 1 citronu

10 g nastrouhaného čerstvého zázvoru

1 vanilkový lusk

Na malinovou omáčku potřebujete:

250 g malin

2,5 dl vody

100 g moučkového cukru

1 lžičku škrobové moučky

Postup přípravy:

  1. Sušenky nasypte do igelitového sáčku a rozdrťte je válečkem. Nasypte je do mísy, přidejte změklou Heru a rukou vše propracujte. Hmotu upěchujte na dno a zčásti také na okraje vymazané dortové rozevírací formy a vložte na 5 minut do trouby vyhřáté na 180 °C.

  2. Ve velké míse smíchejte smetanový sýr, žloutky, vanilkový pudinkový prášek, cukr a dřeň vyškrábanou z podélně rozkrojeného vanilkového lusku (na míchání nepoužívejte mixér, aby ve hmotě nevznikly bubliny). Nakonec pomalu vmíchejte tuhý sníh ušlehaný z bílků, přidejte šťávu vymačkanou z citronu a nastrouhaný zázvor a opatrně míchejte, až vznikne tekutý krém. Nalijte ho na sušenkový základ ve formě a nechte 5 minut stát, aby se krém dostal do každé štěrbiny sušenek. Pak cheesecake vložte do trouby vyhřáté na 160 °C a pečte asi hodinu.

  3. Mezitím si připravte omáčku. Škrobovou moučku rozmíchejte ve vodě, svařte a nechte prochladnout. Do mixéru vložte maliny a cukr. Po částech přidávejte prochladlou převařenou škrobovou moučku a vše rozmixujte, až vznikne řídká a hladká omáčka. Tu podávejte k vychladlému koláči.

TIP Při pečení vložte do trouby i pekáček s vodou, který zajistí, že cheesecake bude vláčný a nevysuší se.