SLADKÝ TÝDEN: krupičkové bonbónky určitě neznáte

Vaření a recepty 16. prosince 2012

Dětská krupička nemusí být jen součástí oblíbené kaše, ale můžete ji použít i jako náplň do bonbónů. V kombinaci se sušenými datlemi a vlašskými ořechy chutná skvěle.

Krupičkové bonbóny

Potřebujete:

180 g hladké mouky

120 g tuku

50 g cukru

1 vejce

špetku soli

hladkou mouku na vál

Na náplň:

85 g dětské krupičky

50 g jemně nakrájených sušených datlí

40 g másla

25 g mletých vlašských ořechů

25 g cukru

2 lžíce slazeného kondenzovaného mléka (Salka)

0,6 dl mléka

Postup přípravy:

  1. V kastrolu orestujte na másle krupičku s ořechy. Když začnou zlátnout, přidejte datle, promíchejte, zalijte mlékem a za stálého míchání krátce povařte.

  2. Do kastrolu se základem náplně přidejte cukr a kondenzované mléko a míchejte, dokud nevznikne hustá kaše. Odstavte ji z ohně a nechte zchladnout.

  3. Z mouky, tuku, cukru, soli a půlky rozmíchaného vejce vypracujte pružné těsto, zabalte ho do fólie a nechte v chladu odpočinout. Pak ho rozválejte na pomoučeném válu na plát silný asi 2 mm.

  4. Z hmoty na náplň utvořte 30 válečků. Rozválený plát těsta nakrájejte na 30 obdélníčků, na každý položte váleček náplně a okraje těsta potřete zbylým rozmíchaným vejcem. Válečky do těsta zabalte, konce opatrně zatočte, bonbóny rozložte na plech s pečicím papírem a pečte asi 5 minut při 180 °C. Pak snižte teplotu na 160 °C a bonbóny dopečte dozlatova.