Olga Lounová: Na krasavce nejsem

Zábava 29. ledna 2013

Má za sebou náročné turné, na pauzu ale nepomýšlí, naopak se vrhá do nových projektů. Jen u lásky se drží zpátky, jediný milostný vztah má prý zatím se svou hudbou.

Na konci minulého roku jste dokončila turné Optický klam. Znamená to, že si teď dopřejete chvíli oddych?

To ani ne, já si pauzy neordinuji, protože mě nicnedělání nikam neposouvá ani neuspokojuje. Neplýtvám časem, který si mohu tady na světě vychutnat plnými doušky. Mířím na Dakar natočit reportáž. Čeká mě práce na DVD k odjetému turné. Celá sezona za volantem Mistrovství České republiky v rally. A průběžně chystám hudební pohádku, kterou píšu. Natáčím materiál na novou desku. Studuji sportovní koučink a pomáhám s projektem Žito 44. Je toho docela dost.

Jaký nejkrásnější nebo něčím zvláštní moment jste během podzimních koncertů zažila?

Nejhezčí bylo, když po prvním koncertě v Praze lidé tleskali vestoje a vysílali tak pozitivní emoce, že z toho šel mráz po zádech. Ono se to opakovalo i na dalších koncertech, ale ten první zážitek byl nezapomenutelný.

Olga Lounová 10

Daniel a Miriam Landa patří mezi její dobré přátele

foto:
Olga Lounová 9

V roce 2010 dělala Olga předskokanku americké poprockové hvězdě Pink

foto:

Během turné jste předvedla neuvěřitelnou show, jejíž součástí nebyl pouze zpěv, ale také velké množství originálních kostýmů. Sama jste předváděla závěsnou akrobacii, celá choreografie byla skvěle propracovaná. To všechno jste vymyslela vy?

Většinu z toho si vysním a vypředstavuji sama, ale už dva roky spolupracuji s choreografkou Majkou Veselou z Pop Baletu. Proberu s ní svoji představu a ona ji ztvární tancem. Na tohle turné jsem třeba vymyslela koncept optický klam, podle kterého se pak jmenovalo i celé turné.

Podle mě je totiž celý život optický klam, každý z nás nahlíží na události kolem sebe ze svého pohledu, který je občas klamný. Záleží na tom, jaké máme zkušenosti, jak to náš mozek přečte a posléze vyhodnotí. Máme kolem sebe spoustu vjemů a každý z nás si vybírá jiné, ty které jsou pro něj důležité. A celkovou choreografií a kulisami jsem chtěla lidem říct, že ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá.

Loni v říjnu jste natočila videoklip k duetu Dál za obzor, který zpíváte s Karlem Gottem. Jaké to bylo?

Přínosné! S Karlem spolupracuji už přes rok. Nejprve jsme natočili samotnou písničku, pak videoklip, dokonce i v němčině. Karel je velký profesionál a práce s ním byla opravdu skvělá. Hřeje mě, že jsou na tuto písničku skvělé ohlasy.

Olga Lounová 6

Pro společný duet si vybral Olgu i sám Mistr Karel Gott

foto:
Olga Lounová 3

Spolupráci s Karlem si Olga nemůže vynachválit

foto:

V současnosti hrajete v seriálu Vyprávěj. Chystáte další televizní či filmové projekty?

Vyprávěj se bude natáčet až do května, takže zatím jsem „upsaná“ tomuto projektu. No a chystám tu svoji pohádku. Taky jsem dostala roli v novém filmu Zdeňka Trošky. Kromě toho se aktivně účastním projektu Dana Landy. Jde o koučink. V podstatě o obrodu zklamaných a naštvaných srdcí, která se nechtějí dál chovat jako ovce a hodlají se sebou a svým okolím něco dělat.

Máte nějakou vysněnou roli?

Mně se moc líbí životopisné příběhy, takže bych si chtěla zahrát třeba Evu Olmerovou nebo Satine z Moulin Rouge.

Šla byste kvůli roli třeba dohola?

Šla, ale musela by to být hollywoodská role. (smích)

Olga Lounová 5

V současnosti stále natáčí seriál Vyprávěj, který běží na ČT1

foto:
Olga Lounová 1

Společně s Danielem Landou si Olga zahrála ve filmu Tacho

foto:

Po rozchodu s Xindlem X jste nebyla spojována s žádným mužským jménem. Máte v současnosti nějaký vztah?

Mám – se svou hudbou.

Na co vás chlap určitě uloví?

Na svoji osobnost a charisma. Na krasavce moc nejsem, přijdou mi zahledění do sebe. Mám ráda chlapy, kteří po sobě v životě zanechají nějakou stopu nebo po tom alespoň touží.

Je vám jednatřicet. Není už čas pomýšlet na děti?

Určitě o nich přemýšlím. Mám malé sourozence, se kterými zažívám spoustu radostných chvilek. Jedno nebo dvě děti bych určitě mít chtěla.

Olga Lounová 2

S Xindlem X, se kterým kdysi chodila,...

foto:
Olga Lounová 8

... nazpívala hit Láska v housce“

foto:

Z jak velké rodiny pocházíte? Držíte při sobě, nebo jedete každý spíš na vlastní pěst?

Jsme stmelená rodina. Mám tři mladší sourozence, takže se na Vánoce a narozeniny vždycky scházíme, objíždíme příbuzné a trávíme spolu volný čas.

Vlasta 5/2013 čtverec

Jaké má Olga Lounová ve skutečnosti vlasy? S kým se chystá nazpívat duet a co se jí líbí na rallye? Přečtěte si v nové Vlastě 5/2013.