Názor: Blíží se doba medová?

Zábava 16. března 2013

Už dlouho jsem neslyšel o konině. Připouštím, nějak mi to nevadí.

Dokonce se nestydím za to, že jsem jako dítě sem tam zbaštil kus koňského salámu, který prodávali v řeznictví na náměstí.

Stejně by mě zajímalo, kolika lidem ona „koňská aféra“ trhala srdce. Já mezi nimi nejsem.

Možná, že je to tím, že nejím lasagne s hovězím a nábytek jsem stačil nakoupit dřív, než bych si ve slavném řetězci mohl dát jejich vyhlášené kuličky.

A pak – je tu nový skandál. Supermarkety prý prodávají šizený med! To je mi novinka.

Přemýšlím o tom, kolik je to let, co mi PAN VČELAŘ doporučil, abych ten obarvený cukr za senzační cenu, co mám doma ve spíži, vyhodil do kontejneru a zastavil se u něj nebo na farmářském trhu.

Od té doby bych po sklenici v supermarketu nesáhl ani v případě, že by na víčku byla namalovaná sama včelí královna.

Ale něco mě napadlo. Co takhle oprášit tradici koupání šidilů ve Vltavě? Na Václaváku bych postavil velkou skleněnou krychli, ve které bych pravidelně koupal ty, kteří nás nestoudně okrádají.

Celou show bych vysílal na své nové digitální televizi. To by byla sledovanost! O to, že by nebylo koho koupat, se nebojím. Zlodějů je u nás, bohužel, pořád dost.

Marek Vejvoda

Jaký je váš názor? Prodávají se v poslední době opravdu nekvalitní věci? Nakupujete med, ovoce či zeleninu na farmářských trzích, nebo jsou to podle vás stejní "šejdíři" jako v supermarketech? Sdělte nám to v diskuzi pod článkem.