Představujeme šéfkuchaře Ondřeje Korába

Zábava 1. června 2016

Ondřej Koráb získal své kuchařské dovednosti od opravdových mistrů ve svém oboru. Krátce po ukončení studia vycestoval do Londýna a 2,5 roku se učil pod vedením michelinských šéfkuchařů v nejlepších restauracích Velké Británie. V michelinské restauraci Foliage sbíral zkušenosti od britského šéfkuchaře Chrise Stainese, které dodnes považuje za jedny z nejcennějších ve své kariéře. Poté pracoval v týmu uznávaného francouzského šéfkuchaře Daniela Bouluda.

Po exotické asijské a tradiční evropské kuchyni následovalo trochu molekulární gastronomie, kterou si Ondřej vyzkoušel pod taktovkou opravdového experta – britské televizní hvězdy Hestona Blumenthala v restauraci The Dinner by Heston Blumenthal. Ta patří podle prestižního gastronomického žebříčku San Pellegrino mezi 5 nejlepších restaurací světa a je ohodnocena dvěma michelinskými hvězdami. V září 2011 odjel do kanadského Toronta, kde vařil v nejlepších restauracích ve městě. Plné šuplíky vlastních receptů ho přivedly zpátky do Prahy, kde chtěl své zahraniční zkušenosti zúročit a předvést i doma svůj osobitý kuchařský styl. Po 18 měsících působení na pozici Junior Sous Chef nastoupil v únoru 2014 do restaurace Le Grill a od června 2014 vede restauraci jako šéfkuchař. Vaření je pro Ondřeje nejen práce, ale hlavně zábava. Svou vášeň pro vrcholnou gastronomii předvedl Ondřej i v několika gastronomických soutěžích. K největším koníčkům Ondřeje patří navštěvování michelinských restaurací a inspiruje se také ve své sbírce prvotřídních kuchařek, která již čítá více než 80 knih.

grandmark resto

Hotel The Grand Mark v Praze se nachází přímo v srdci metropole, v blízkosti Obecního domu a jen pár minut chůze od Staroměstského náměstí, Václavského náměstí a dalších významných památek. Patří do prestižní kolekce luxusních hotelů The Leading Hotels of the World, poskytuje 75 velkoryse a vkusně zařízených pokojů a apartmá, a jeho interiéry kombinují nadčasovou eleganci s nejmodernějším vybavením.

grandmark apartma

Jeho unikátní soukromá zahrada s barokní fontánou patří k nejkrásnějším místům v Praze. Díky rozloze 1800 m² poskytuje jedinečnou příležitost k posezení, relaxaci a vychutnání si výtečných pokrmů, kávy i koktejlů uprostřed zeleně a přitom v samém centru města. Od druhé poloviny dubna do konce září mohou hosté navštívit každý večer zahradní grilování v restauraci Le Grill, jehož romantickou atmosféru dotváří živá klavírní hudba hrající v pozadí. Přilehlý Two Steps Bar je ideálním místem pro ochutnání známých i originálních koktejlů podávaných pod jeho barokními klenbami.

grandmark zahrada

The Grand Mark svým hostům také nabízí bezplatné zapůjčení jízdních kol. Hosté vyhledávající nevšední zážitky si mohou projet město po cyklotrasách připravených hotelovým concierge a pro zpestření jejich cesty po památkách si mohou objednat piknikový koš s vybranými specialitami šéfkuchaře Ondřeje Korába. V hotelu myslí i na bezpečnost hostů, kterým na projížďky zapůjčují cyklistické helmy.

www.grandmark.cz