Za zuby bělejší!

Zdraví 5. června 2012

Dnes máme řadu možností, jak si obstarat zářivý bílý úsměv. Pojďme se jednotlivým metodám bělení podívat na zoubek...

*

Ordinační bělení

Jak to funguje: Nejúčinnější způsob. Zubní lékař nebo dentální hygienistka vám aplikuje na zuby bělicí gel. Aktivní kyslíkové radikály pronikají sklovinou a mění molekuly pigmentů, čímž je „zneviditelňují“. Samotná aktivace gelu se spouští lampou, laserem nebo mechanicky. Efekt se dostaví po 24 hodinách.

Hodí se pro: Zejména toho, kdo chce okamžité výsledky, má citlivé zuby a je ochoten si připlatit.

Zaplatíte: 4000 až 17 000 Kč

*

„Nárazník“

Jak to funguje: „Nárazník“ je speciálně pro vás vytvořený pryžový aplikátor (na základě stomatologického otisku ho zhotoví zubní laborant), do kterého se dá bělicí gel, a vy si ho na pár hodin nasadíte na zuby. Několik dní pak budete trávit 3 až 5 hodin s „nárazníkem“ v ústech. Po ukončení kúry vám stomatolog zuby zkontroluje, případně provede remineralizaci a dobělení míst, kam bělicí gel z formičky nepronikl.

Hodí se pro: Toho, kdo očekává výrazné vybělení a nemá problém s odhalenými krčky a přecitlivělostí zubů.

Zaplatíte: 4000 až 8000 Kč

*

Porcelánové fazety

Jak to funguje: Jde o velmi tenké plátky porcelánu, které vytvoří speciálně pro vás zubní laborant na základě otisků a detailních snímků vašich zubů. Lékař nejprve zbrousí svrchní část skloviny zubů a pak na ně silným fixačním gelem připevní fazety. Zuby osazené fazetou pak na několik minut vystaví speciálnímu světlu, díky němuž fixační gel zatvrdne.

Hodí se pro: Majitele nehezkých zubů, jejichž tvar ani barvu není možné nějak výrazně korigovat jinými metodami.

Zaplatíte: od 5000 do 8000 Kč za fazetu

*

Bělicí zubní pasty

Jak to funguje: Tyto zubní pasty obsahují karbamid peroxid, který odstraňuje viditelné zabarvení zubů. Vzhledem k tomu, že bělicí látka působí na chrup poměrně krátce - vždy jen po dobu čištění zubů -, výraznější efekt se dostaví až po několika měsících pravidelného a důkladného čištění.

Hodí se pro: Toho, kdo nemá zásadní problém se ztrátou bělosti a potřebuje jen mírně rozzářit úsměv. A pak pro toho, kdo už podstoupil jinou formu bělení zubů a chce si hezky bílé zuby udržet co nejdéle.

Zaplatíte: jedno balení od 200 do 500 Kč

*

Bělicí proužky

Jak to funguje: Bělicí proužky dostanete v každé drogerii. Obsahují účinnou látku karbamid peroxid, a to zpravidla v 10% koncentraci. Aplikují se jednoduše nalepením na zuby. Používají se 2x denně po dobu 30 minut. Nevýhodou této metody je, že se aktivní látka z proužku nedostane do mezizubních prostor. A taky se hůře nalepuje na zuby, které nejsou perfektně rovné.

Hodí se pro: Pravidelné rovné zuby bez známek výrazné zažloutlosti. A také pokud neočekáváte vybělení o tři a více odstínů.

Zaplatíte: sada za 1000 až 1500 Kč

*

zubař

Zuby si můžete nechat vybělit u zubaře.

zdroj: Isifa.com
zuby žena

Další možností jsou bělicí zubní pasty.

zdroj: Isifa.com