Chcete shodit? Hubněte podle Měsíce!

Zdraví 11. 8. 2016

Proč je úplněk tak zásadní? Když se blíží, sílí energie, která způsobuje větší únavu a/nebo emocionální nepohodu, což může přiostřovat i lidská dramata. Statistiky ukazují, že v takových dnech jsou na silnicích větší potíže s dopravou a vyšší nehodovost. A napadlo by vás, že luna také ovlivňuje délku rekonvalescence po nemoci? Citlivější jedinci, kteří již na sobě zpozorovali vliv měsíčních fází, si podle nich dokonce plánují i termíny operačního zákroku. Je empiricky prokázáno, že rány se nejlépe hojí, když Měsíc ubývá. Měsíčního cyklu můžete využít ve svůj prospěch také v případě, že nastolujete zdravější životosprávu. Příliv a odliv vody totiž nenastává pouze v moři. Podobně to funguje v těle při pohybu tělních tekutin a děje se tak v souvislosti s novoluním a úplňkem. I celebrity, které vyzkoušely hubnutí podle Měsíce (v angličtině Werewolf diet), zjistily, že ve dnech, kdy Měsíc není vidět nebo září do okna, organismus lépe spaluje a redukuje váhu. Jestliže pomůžete ‚očistě‘ pár dnů před novem nebo úplňkem, můžete shodit až celé kilo.

mesic
foto:

PraviDla PrO JeDNOtlivé MěsíčNí fáze

Určitě znáte poučku: když má Měsíc na obloze tvar D = dorůstá, C = couvá. kromě novu a úplňku se můžete zaměřit i na dorůstající a ubývající srpek na obloze. stačí dodržovat pravidla, která se k ‚déčku‘ a ‚céčku‘ vztahují.

Novoluní

Tělo se hladce očišťuje od jedovatých látek. Nejpozději 12 hodin před novem si naplánujte začátek hubnutí nebo očistné kůry. Pijte hlavně čistou vodu a bylinné čaje. Pokud držíte hladovku, pijte kromě vody také ovocné anebo zeleninové šťávy.