Sluneční horoskop: Blíženci

21.05. - 21.06.

Blíženci

Stejně jako se dvojčata vždy rozutečou na obrácenou stranu, jsou Blíženci osudově rozpolcení. Mají rádi změnu, neradi zůstávají dlouho na jednom místě, ať se to týká práce, či vztahu. Díky společenskosti a komunikativnosti jsou vítanými společníky.

  • Živel: vzduch
  • Vládnoucí planeta: Merkur
  • Základní heslo: Já vím, myslím
  • Temperament: melancholický
  • Archetyp: zprostředkovatel
  • Pozitiva: všestrannost, tolerance, otevřenost
  • Negativa: nespolehlivost, přelétavost, upovídanost
  • Kardinální znamení
  • Mužské znamení

Jací jsou?

Znamení Blíženců je vzdušné a jeho planetou je Merkur, okřídlený posel bohů. Jestliže někoho osud obdaří tímto znamením, může se většinou radovat. Je to často známkou toho, že je člověk společenský, komunikativní a rád sbírá nové zkušenosti a podněty. Hůře na tom už může být jeho okolí a ti, se kterými má závazky osobního nebo pracovního rázu. Symbolem tohoto znamení jsou dva lidé, kteří představují rozpolcenost a dualitu lidského vědomí. Blíženci mají rádi změnu, neradi jsou na jednom místě. Nesnášejí nudný a statický život. Většinou jsou nervózní, rtuťovití a stále sbírají nové zkušenosti a informace. Mívají mnoho různých nadání a velmi často se snaží pracovat intelektuálně, jsou to tzv. věční studenti.

Jejich psychologie

Mohou na druhé působit povrchně. Je to proto, že se často orientují na kvantitu informací, zážitků a přátel, a ne na jejich kvalitu. K pocitu spokojenosti potřebují dostatek pohybu, a proto si také většinou dokážou do vysokého věku udržet mladistvou vizáž. Tito lidé bývají dobrými a zajímavými společníky, nezkazí žádnou zábavu. Mohou být inspirativními osobnostmi i pro své okolí.

Čeho v životě nejspíš dosáhnou?

Blíženci jsou všestranní a komunikativní a je skvělé, když toto zúročí ve své profesi. Je pro ně důležitá svobodná diskuse a výměna myšlenek. Blíženec ke své spokojenosti potřebuje práci pestrou, rozmanitou a s množstvím nových podnětů, rutina je pro něho přímo škodlivá. V dosahování cílů bývá překážkou mnoho rozdělaných činností, z nichž málokterou se Blíženci podaří dokončit. Jestliže si uvědomí tuto svoji vlastnost, dokáže si s ní i poradit.

Zpět na přehled znamení

Další horoskopy:

Hvězdný tým

Dita

Dita

906 70 11 70*

SMS ve tvaru PORADCE DITA na číslo 904 30 47

Výklad karet, Astrologie

Toužíte po lepší kariéře? Nedaří se vám prorazit?
Odhalím vám cestu vašeho osudu a povím vám, v čem vyniknete!

více informací


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 47 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz