Sluneční horoskop: Kozoroh

22.12. - 20.01.

Kozoroh

Představte si staršího, konzervativního, přísně se tvářícího a neústupného profesora matematiky. Tak vypadá Kozoroh. Člověk s dokonale srovnaným žebříčkem hodnot, který málokdy nechá nahlédnout do své duše. Houževnatost a píli mu však můžeme jen závidět.

  • Živel: zem
  • Vládnoucí planeta: Saturn
  • Základní heslo: Já uspěji
  • Temperament: melancholický
  • Archetyp: patriarcha
  • Pozitiva: spolehlivost, vytrvalost, pečlivost
  • Negativa: pesimismus, sobectví, konzervatismus
  • Kardinální znamení
  • Ženské znamení

Jací jsou?

Toto znamení dodává člověku vážnost a serióznost. Z jiného úhlu pohledu se však dá hovořit také o trudnomyslnosti, strohosti a určitém zdání uzavřenosti či nepřístupnosti. Leckteří Kozorozi mohou vypadat starší, než je jejich skutečný věk. Těmto zrozencům se někdy stává, že jsou předčasně dospělí.

Jejich psychologie

V citových záležitostech mohou mít tito jedinci problémy. Nedokážou totiž dát plně najevo své emoce. Lidé kolem nich pak vůbec netuší, jaká hloubka citu se v nich skrývá. Zrozenci Kozoroha bývají velmi nedůvěřiví, své srdce jen tak někomu neotevřou. Jestliže se však jednou rozhodnou, ať už pro partnera, nebo pro nějakou věc, jdou za svým s velkou trpělivostí a nasazením, doslova krok za krokem se přibližují k cíli. Vše sice probíhá pomaleji, než si představují, ale tito lidé mají neoblomnou povahu, usilovnou prací většinou dokážou mnoho. Jde o velmi čestné, solidní a konstruktivní typy lidí, prosadí se v souladu s časem, který právě Saturn, jejich vládnoucí planeta, představuje.

Čeho v životě nejspíš dosáhnou?

Ke znamení Kozoroha patří houževnatost, píle a chuť něčeho v životě dosáhnout. Kozorozi by si měli dát ale pozor na nedostatek sebedůvěry a na stavění si mantinelů, které je brzdí. Pokud jde o životní úspěchy, většinou se jim začíná dařit ve vyšším středním věku, obvykle po čtyřicítce. Kozoroh musí po žebříčku úspěchu šplhat postupně. Pokusy urychlit svou cestu vzhůru většinou nedopadají dobře. Vrchol je pro něho však dosažitelný a na to by Kozoroh neměl nikdy zapomínat.

Zpět na přehled znamení

Další horoskopy:

Hvězdný tým

Eva

Eva

906 70 11 70*

SMS ve tvaru PORADCE EVA na číslo 904 30 47

Astrologie, Výklad karet

Jakým směrem se bude ubírat váš život v roce 2014?
Sestavením horoskopu nahlédnu na všechny oblasti vašeho života!

více informací


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 47 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz