Sluneční horoskop: Panna

23.08. - 23.09.

Panna

Oblek či kostýmek a razítko do ruky – tak vypadá Panna. Lidé v tomto znamení totiž uznávají ustálený řád, jistotu a fungující systém v práci. Podle podobného klíče si vybírají i partnery – Panna si nejvíce potrpí na ty zodpovědné, intelektuálně založené.

  • Živel: země
  • Vládnoucí planeta: Merkur
  • Základní heslo: Já vím
  • Temperament: melancholický
  • Archetyp: služebník
  • Pozitiva: spolehlivost, pořádkumilovnost, pracovitost
  • Negativa: kritičnost, bezcitnost, malichernost
  • Kardinální znamení
  • Ženské znamení

Jací jsou?

Lidé narození v tomto znamení jsou realisté a intelekt u nich hraje velkou roli. Jsou to studijní typy. Své partnery si často vybírají podle intelektuálního porozumění. Typické Panny se živí ekonomikou, účetnictvím, statistikou. Mají rády řád, jistoty a systém v práci i v osobním životě. Jejich známými vlastnostmi jsou pořádkumilovnost, šetrnost, zdrženlivost a ostýchavost v citových záležitostech. Ostatním se proto mohou zdát ve svých projevech chladné. Bývají to ale velmi pracovití a pilní lidé, kteří chtějí být v pozadí, tzv. šedé eminence. Netouží po slávě, ale spíše po tichém a čistém místě, kde se jim klidně žije a pracuje.

Jejich psychologie

Panny jsou velmi zodpovědné a vyloženě nesnášejí iracionální situace a lidi. Jejich planeta Merkur je vede k praktickému a realistickému přístupu k životu. Bohužel mohou vytvářet složité struktury v osobním i pracovním životě. Tito zrozenci bývají zvídaví, mají dobré rozlišovací schopnosti. K tomuto znamení patří také  zvýšená kritičnost k druhým a příliš vysoké nároky. Panna směruje své nositele k vážnosti a serióznímu vystupování, stejně tak k idealizaci morálky a tradičních hodnot.

Čeho v životě nejspíš dosáhnou?

Jsou velmi pilné a pracovité a většinou fungují nejlépe, pokud mají přesné instrukce k tomu, co se po nich požaduje. Samostatnosti a rozhodování se často sami nepochopitelně vyhýbají. Panny bývají praktické a často také k okolí i k sobě samým velmi kritické. Právě kritičnost a malichernost jsou jejich slabinou a měly by se snažit tyto vlastnosti trochu potlačit. Pak se dočkají oblíbenosti, po které touží.

Zpět na přehled znamení

Další horoskopy:

Hvězdný tým

Chantal

Chantal

906 70 11 70*

SMS ve tvaru PORADCE CHANTAL na číslo 904 30 47

Astrologie, Výklad karet

Nerozumíte chování svého partnera?
Trápíte se nejistotou, a nevíte co dál? Ráda vám poradím s jakýmkoli trápením!

více informací


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 47 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz