Vyhrajte knihu Gangster Ka: Afričan

Soutěže 21. listopadu 2015

Film Gangster Ka: Afričan přichází již brzy do českých kin. Kriminální thriller GANGSTER KA: Afričan je volným pokračováním zločineckého tažení Radima Kraviece alias Káčka. Vypráví o osudech bezcitného gangstera, inspirovaných skutečnými událostmi podle námětu Jaroslava Kmenty, autora knihy Padrino Krejčíř.

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu…

Ve snímku uvidíte, že gangster Radim Kraviec (Hynek Čermák) obchoduje po svém útěku z České republiky, tedy na Seychelách, mimo jiné i s toaletním papírem. Vzhledem k tomu, že se film často srovnává s realitou, může vás tato lehce absurdní situace vést k závěru, že jde o uměleckou licenci. Musíme však upozornit, že i tento případ se ve skutečnosti stal. Autor námětu a spoluscenárista Jaroslav Kmenta tvrdí, že uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř se k byznysu s toaletním papírem dostal na Seychelách náhodou.

Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit?

Padrino Krejčíř Afričan je kniha o uprchlíkovi Radovanu Krejčířovi. Přináší dosud neznámá fakta ze zákulisí života Krejčíře, který utekl z České republiky, aby se vyhnul vězení za miliardové podvody a přípravu vraždy. Děj se odehrává v Jihoafrické republice, kde Krejčíř žije od roku 2007. Od té doby došlo v JAR v Krejčířově okolí ke dvanácti vraždám. Jde o první ze série nových knih o českém podsvětí, na kterých pracuje Jaroslav Kmenta, autor úspěšného bestselleru Kmotr Mrázek. Kniha je napsána reportážně podle skutečné události. A stala se rovnou podkladem pro zpracování scénáře k připravovanému filmu GangsterKA.

Vyhrajte knihu Padrino Krejčíř Afričan od Jaroslava Kmenty!

Pět z vás získá publikaci Padrino Krejčíř Afričan. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu štěstí. Nápovědu najdete zde.

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Soutěž byla ukončena. Výherce budeme kontaktovat telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

Výherci: Lukáš U., Velká Bíteš; Marek S., Brno; Lenka M., Teplice; Václav F., Studénka; Marie D., Loučany