Soutěž: Život bez ekzému

Soutěže 18. dubna 2016

Léto je čas, kdy se svlékneme do plavek a začneme přemýšlet, jak vypadáme před ostatními, zda jsme dostatečně štíhlí, zda nám něco neoslabuje sebevědomí, jako třeba kožní onemocnění…

Nedávno jsem se setkal s jednou známou, která byla posmutnělá, protože její dceři diagnostikoval lékař atopický ekzém, považovaný za nevyléčitelnou chorobu. Utěšoval jsem ji, ať nevěší hlavu, že shodou okolností znám možné řešení. Je pro mne stále zvláštní, popírat některé výroky klasických lékařů na základě toho, co jsem za více než deset let zažil při detoxikačních procedurách pomocí Metody C.I.C.

Před více jak sto lety se ekzémy vyskytovaly velmi zřídka. Jsou totiž problémem až moderní doby a souvisí s rozvojem civilizace. Vždyť v rozvojových zemích se ekzémy vyskytují mnohem méně než v zemích vyspělých, kde nějakou formou ekzému či kožních vyrážek trpí až 20 % dětí. Jaké jsou tedy rozdíly mezi prostředím před sto lety či životními podmínkami v rozvojových zemích a prostředím ve vyspělých státech, které tyto ekzémy způsobuje?

V zásadě jde o dva hlavní rozdíly:

Především je tu stres, tak příznačný pro civilizovanou společnost. Vyvolává jej soutěživost, kterou mezi lidmi vytváří moderní společnost. Paradoxně platí, že čím větší blahobyt, tím intenzivněji prožívaný stres. Věčná soutěživost a porovnávání dosažených výsledků si vybírají svoji daň. Když se stres promítne do podkoží, vznikne ekzém, když do vlasových cibulek, začínají vypadávat vlasy.

joalis produkt 1
foto:

Druhým rozdílem je obrovské množství chemie, kosmetiky, potravinářských přísad a moderních potravin, které se ve formě neutichající a všudypřítomné reklamy člověku vnucují. Je tu ale i daleko více toxických zátěží v ovzduší, které se postupně dostávají do lidského organismu a dohromady začne tento „toxický koktejl“ způsobovat řadu civilizačních onemocnění. Záleží jen na tom, v jakých orgánech se ony toxiny usadí, zda se projeví alergií, bolestí hlavy nebo ekzémem. Ekzém nikdy nemá jen jednu, ale obvykle více příčin/toxinů, které se setkají v podkoží.

Klíčem k hádance ekzému je lymfatický systém

Lymfatický systém je čistícím orgánem pro lidské tělo. Funguje podobně jako kanalizace ve městě. Lymfatické cévy zasahují až do podkoží a jejich správná funkce je základním předpokladem toho, aby se zde toxiny nehromadily a nedocházelo tak k zánětům v podkoží a kůži. Pro přispění k očistění lymfatického systému a navození jeho normální funkce je možné použít přípravek Joalis Lymfatex. Ten patří k základním opěrným pilířům při detoxikaci ekzému. Jen pro úplnost: podpůrným prostředkem k němu je preparát Joalis Ekzemex.

joalis produkt maly
foto:

Zásadní je také znalost regionů kůže na lidském těle. Napoví totiž, který vnitřní orgán je třeba vyčistit, protože je moderní dobou stresován a přispívá ke zpomalení toku lymfy v jednotlivých částech těla. Tak například při kožních problémech na hřbetu ruky směrem k palcům je potřeba vyčistit orgány okruhu plic, kožní nedostatky mezi prsty na rukou (též na nohou) zase svědčí o prožívaném stresu v ledvinách atd.

Když se mě někdo zeptá, s jakými problémy se jako terapeut ve své poradně rád pracuji, na prvním místě uvádím kožní onemocnění a ekzémy. Úspěšnost detoxikačních kúr metody C.I.C. pomocí speciálních přípravků Joalis mi totiž pomáhá navazovat výborné vztahy důvěry s ekzematickými klienty.

Ing. Vladimír Jelínek

joalis logo
foto:

Svého terapeuta naleznete ve všech krajích. Informace najdete na www.joalis.cz a www.bodycentrum.cz.

O co hrajeme?

Tři z vás získají balíček Joalis v hodnotě 800 Kč. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu štěstí.

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami. Pravidla soutěže najdete zde.

Soutěž byla ukončena. Výherce budeme kontaktovat telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

Výherci:

Jana B., Kladno

Jana S., Liberec

Ivana B., Praha