Zápletka s copem

Tipy a návody 20. června 2013

Sexy zapletenec se konečně přenesl z módních přehlídek do městských ulic. Vypadá složitě, ale dá se natrénovat za pár minut.

Vlasová zápletka 2

Vlasy na temeni natupírujte, aby účes získal větší objem.

Vlasová zápletka 3

Na každé straně nad uchem oddělte dva prameny vlasů, které se stanou základem pro vytvoření copu s „rybím“ vzorem.

Vlasová zápletka 4

Prameny stáhněte dozadu, překřižte je a odtáhněte. Ze strany přiberte dva tenčí pramínky, přidejte je k základním pramenům a znovu přeložte.

Vlasová zápletka 5

Stále pracujte se dvěma prameny. Aby byl efekt výrazný, přidávejte co nejtenčí pramínky a cop utahujte.

Vlasová zápletka 6

Směřujte pletení do strany a dopředu, aby cop hezky splýval na rameno. Zapleťte vlasy až ke konečkům a na konci zajistěte cop pomocí gumičky.

Vlasová zápletka 7

Pramínky z copu jemně povytáhněte prsty a načechrejte, účes získá plnější tvar a ležérní styl.

Co by vás mohlo ještě zajímat?

Mohu nosit cop i po čtyřicítce? Určitě, omladí vám styl. Spoutané vlasy působí upraveně, ale současně lehce ležérně, což sluší všem ženám. Navíc se hodí pro horké dny. Pokud vám nesluší vlasy z čela, klidně si před splétáním učešte pěšinku a nechte volnou patku nebo ofinu.

Půjde mi cop učesat i z jemných vlasů? Ano. Pomozte jim k většímu objemu tím, že použijete speciální šampon a balzám. Až vlasy mírně proschnou, naneste ke kořínkům trochu pěnového tužidla, právě u kořínků totiž vlasy nejvíce plihnou. Díky natupírování účes také získá na objemu.

Mám nakonec použít také lak? Složitější účesy je vhodné zafixovat lakem na vlasy. Lépe pak odolávají času a negativním vnějším vlivům, nejenom větru, ale také třeba slunečnímu záření nebo různým nečistotám. Lakem se dá zvýraznit i celkový styl účesu, podpořit objem nebo lesk.