Štvou vás chloupky? Zrovna je dobrý čas se jich zbavit navždy

Krása 20. listopadu 2013

Že vás celé léto obtěžovalo neustálé zbavování se nežádoucích chloupků? Vyzrajte na ně a příští prázdniny si dopřejte už jen hebkou kůži. Nyní, na podzim a v zimě, je ideální čas začít s trvalou epilací.

Až 45 procent žen od 15 do 45 let se zbavuje nežádoucích chloupků minimálně jednou za měsíc, 25 procent jednou týdně a 10 procent dokonce čtyřikrát týdně!

Nejčastěji se holí břitvou „nasucho“, což ale většina z nich považuje za nejméně vhodné. Vyplývá to z čerstvého průzkumu, který provedla britská organizace Zdraví žen. Jak jsou na tom Češky?

„České ženy jsou na tom podobně jako Britky: nejčastěji rovněž používají holítko a pěnu, v letních měsících si zejména ty mladší vyholují třísla a podpaží každý druhý den, končetiny jednou za týden.

S takovou častou námahou však rozhodně nejsou spokojené. Zbavování se chloupků epilačním přístrojem je stále méně oblíbené a nahrazuje je častěji metoda vosku, která si však vyžaduje zase více času, a obojí je notně bolestivé,“ říká Irena Kazdová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou (www.iris-studio.cz).

Bez chloupků do léta (a navždy)

Společným pro všechny ženy, které se s nastupujícím podzimem začnou zahalovat, však je, že o sebe začnou méně dbát, zejména pak o holení. Přitom právě nyní, na podzim, je ideální čas začít s trvalou epilací, která je ve světě velmi oblíbená a objevují ji už i české ženy.

holení

Je právě ideální čas!

Víte, že…

  • Intimní partie bez chloupků byly nezbytnou záležitostí pro ženy již ve starověkém Egyptě?
  • Holení podpaží odstartovala v roce 1915 firma Wilkinson, která svou kampaň tehdy zacílila na větší osobní hygienu.
  • Podle průzkumu britské organizace Zdraví žen se ochlupení pravidelně zbavuje až 80 % žen a průměrná žena tímto procesem stráví minimálně 4 měsíce svého života.

„Prošli jsme si už spoustou epilačních metod a nejlepší zkušenost máme s procedurou pomocí lékařského přístroje Spa-SHR, který funguje na technologii pulsního světla,“ doporučuje Irena Kazdová.

A jak to funguje? Nejprve vyplníte souhlas s vyšetřením (neměla byste být těhotná, mít na místě epilace tetování, herpes apod.), pak vám odbornice prohlédne strukturu chloupků, pokud nejsou dokonale (hodinu před zákrokem) oholeny, jednorázovým strojkem vás jich zbaví. Následně zakreslí fixem plochu, na níž vás bude ochlupení zbavovat, a na tu nanese chladicí gel. Pak vám i sobě nasadí speciální brýle, vy zavřete oči a proces může začít.

Hlavně to nebolí

Hlavice přístroje, kterou odbornice plynule přejíždí po epilovaném místě, umožňuje dodat do chloupků více energie a efektivněji je odstranit, a to zcela bezbolestně. Na rozdíl od podobných dřívějších přístrojů má tento totiž kontaktní chlazení pokožky.

Zákrok je neinvazivní, a po ošetření tak není třeba žádná rekonvalescence. Zejména to, že celá procedura vůbec nebolí, oceňuje i řada žen, které ji už vyzkoušely. „Nechala jsem si trvale epilovat podpaží a třísla.

Poprvé jsem se trochu bála, protože jsem měla špatnou zkušenost s laserovou epilací, ta prostě bolela. Tady jsem ale necítila nic, jen lehké příjemné hřátí u čtvrtého, posledního, zákroku,“ potvrzuje Alena Kalinová z Prahy.

Jednou nestačí

Oblast nad horním rtem a podpaží tak zabere pouze několik minut, nohy mohou vyžadovat až hodinu. A s čím přicházejí lidé nejčastěji? „Ženy se chtějí trvale zbavit nežádoucího ochlupení v oblasti obličeje, zejména v oblasti horního rtu a brady, třísel, podpaží, předloktí a nohou.

Trendem je rovněž tzv. Brazílie neboli celková epilace přirození. Ale chodí k nám rovněž muži, nejčastěji s požadavky na epilaci krku, ramen, hrudníku a zad,“ upřesňuje Irena Kazdová. Tím však celý proces nekončí. Abyste se chloupků zbavili, musíte proceduru absolvovat čtyřikrát až šestkrát.

Chloupky mají totiž svá klidová a růstová stádia, při jednom ošetření přístrojem Spa-SHR jsou tak zasaženy folikuly zhruba jedné třetiny chloupků. Ideální proto je vše opakovat po šesti týdnech, u obličeje po měsíci. Pak chloupky samy vypadnou a už znovu nenarostou. Ať tedy na podzim, či v zimě začnete kdykoliv, do léta budete mít hebkou kůži, a to natrvalo.

žiletka

Dejte žiletce konečně sbohem!

zdroj: www.thinkstock.cz

Pro a proti s chloupky

  • Holení holítky: Výhodou je jednoduchost a rychlost, hotovo máte za pár minut. Nevýhodou, zejména pokud se holíte tzv. nasucho, však je možnost podráždění, zarudnutí, svědění a nutnost celý proces opakovat za několik málo dní, ne-li hned den druhý.
  • Epilace strojkem: Výhodou je, že chloupky vám dorostou až za 3 týdny, nevýhodou je bolestivost, zčervenání místa a většinou nepodchycení vytrhání všech chloupků.
  • Epilace voskem: Výhodou je, že chloupky vám takto dorostou až za 3 či 4 týdny. Nevýhodou je poměrně velká bolestivost, zejména v intimních partiích, a také zčervenání místa.
  • Epilace přístroji v kosmetických salonech: V současné době je nejefektivnější AFTTM technologie. Paprsek proniká bezbolestně do kůže a zničí folikulu chloupku natrvalo. Výhodou je bezbolestnost a rychlost, nevýhodou se může zdát cena, ovšem v porovnání s celoživotním nákupem strojků či vosků to není zase až tak špatné.