Jak cvičí hormony s muži? Děsně!

Zdraví 3. dubna 2012

Myslíte, že jen ženy jsou obětí hormonů? Chyba lávky. Muži jsou také pod jejich velením.

Ve tři jsou na zabití

Britská společnost Bayer Schering Pharma zveřejnila studii, podle níž lidská psychika prochází během dne několika vlnami vzestupů a pádů. „Velkou většinu fyzických, intelektuálních a emocionálních dějů řídí právě biorytmy a hormony,“ říká psycholožka Evie Bentleyová.

Takže když po svém partnerovi něco chcete a víte dopředu, že tím nebude nadšený, měla byste mu to říct kolem šesté večer. Podle vědců prý muži právě v tento čas plní přání svých drahých poloviček nejochotněji. Naopak třetí hodina odpoledne je kritická – v tu dobu se pánům nechce nic!

Koukněte na prsteníček

Zní to jako pověra, ale je to fakt: o mužnosti vašeho partnera hodně prozradí prsteníček. Mužský pohlavní hormon testosteron totiž ovlivňuje růst prstů embrya v děloze. Experti z kanadské Concordia University zjistili, že:

Při vysoké hladině testosteronu roste hodně prsteníček, zatímco vývoj ukazováčku je naopak zpomalený.

Pánové, kteří mají delší prsteníček než ukazováček, byli v prenatálním vývoji vystavení vysoké hladině testosteronu, a v dospělosti pak mívají lepší kondici, jsou sebevědomější a průbojnější. Ale také více riskují. „Naše objevy dokazují, že existuje vztah mezi vysokou hladinou testosteronu a riskováním u mužů ve třech směrech: rekreačním, společenském a finančním,“ tvrdí lékař Gad Saad z Concordia University.

muž hodiny

Ve tři nic nechtějte

zdroj: Isifa.com
muž prsty

Koukněte se mu na prsty

zdroj: Isifa.com

„Plešce“ naopak nevěřte

Také se říká, že plešatí muži mají dobrý sexuální potenciál, protože vypadávání vlasů způsobuje přebytek pohlavního hormonu testosteronu. Tomu ale nevěřte.

Drtivou většinu případů plešatění způsobuje dědičnost, ne testosteron.

Lékaři hovoří o takzvané androgenní alopecii. Někteří muži k ní mají výraznější sklony ne kvůli nadbytku testosteronu, nýbrž kvůli geneticky danému množství receptorů pro tento hormon na buňkách vlasových váčků. Testosteron se na ně ve zvýšené míře váže, narušuje jejich energetický metabolismus a vlasové váčky oslabuje. Ty postupně odumírají a vlasy vypadávají.

Tuk vylepšuje sex: Tlouštíci vydrží déle

Nadváha sice škodí mužské plodnosti, zmenšuje penis a zhoršuje schopnost erekce, o to žádná. Podle vědců ale může na loži lásky překvapivě i pomáhat. A to mužům s předčasnou ejakulací. Obézní pánové totiž vrcholí později. Naopak svalovci trávící hodiny v posilovně mají problémy s předčasným výronem semene nejčastěji.

Zatímco štíhlí muži dosáhnou v průměru orgasmu za 1,8 minuty, pánové se špíčky vyvrcholí až za 7,3 minuty.

Podle sexuologů hrají roli ženské pohlavní hormony tvořící se v tukových tkáních, které negativně ovlivňují sexuální výkonnost mužů. Zhoršují erekci, produkci spermií a zpožďují i ejakulaci.

plešatý

Pleš neznamená dobrý sex

zdroj: Isifa.com
muž

Něco málo tuku navíc naopak ano

zdroj: Isifa.com