- Naplánujte si dopředu den. Dejte si dohromady, do kolika hodin chcete mít co hotové, a tomu vše podřiďte. Je lepší si věci rozhodit a dělat je postupně než pak čtyři najednou.
- Začněte tím nejtěžším či nejsložitějším. Když to ukončíte, spadne z vás tíha a další věci se vám budou dělat lépe.
- Na poradách se držte pracovních věcí a totéž vyžadujte od kolegů. Co se komu přihodilo, si nechte na polední pauzu.
Nenechte se zatáhnout do vyprávění příhod v kanceláři. Každé vyrušení vás odkloní od práce a budete muset startovat znovu. Pořiďte si klidně sluchátka a pusťte si do nich oblíbenou muziku nebo jenom „hluchátka“, která vás odizolují.
Nezapínejte „kecálky“ jako Facebook, Skype, ICQ a další podobné. Tedy pokud to není součástí vaší práce.
Neprojíždějte maily každých deset minut. Soukromé vůbec nezapínejte, do pracovních jukněte párkrát za den. Otevírejte pouze ty skutečně důležité, ostatní si prohlédněte, až bude čas.
Naučte se říkat ne, a to nejen kolegům, ale i šéfovi. Je sice příjemné mít pověst šikulky, která si poradí se vším a všechno zvládne, ale když uděláte kus práce pro pět jiných lidí, tu svou budete stíhat jen těžko.
Když zvoní mobil, neberte ho automaticky, ale vždycky mrkněte na displej. Nedůležité debaty slušně, leč rychle ukončete. Kamarádka líčící své víkendové zážitky za vás práci neudělá a u šéfů vás neomluví.
Je-li v práci moc rušno a vy potřebujete klid, zkuste si domluvit, že ji uděláte doma. Dobře si to ale rozmyslete, i tam číhá spousta rušivých potvůrek.
Rádce pro snížení stresu:Nenechte se před Vánoci v práci zdržovat tlacháním
Psychologie 19. prosince 2017Dohnat do konce roku všechny resty, do toho shánět dárky a ještě myslet na vaření a úklid, to dá zabrat. Rozvrhněte si proto práci a zlikvidujte vše, co od ní zdržuje.