Jasně: vůle, disciplína, fáze menstruačního cyklu... Někdy ale může úspěšnost procesu hubnutí záviset i na lunárním kalendáři. Ten totiž ovlivňuje nejen celkový stav našeho organizmu, nebo psychické rozpoložení, ale také činnost, kterou vykonáváme. Aspoň to tedy tvrdí astrologové, a dokonce ani vědecká obec jim tuto teorii nevyvrací.
Lunární kalendář je založený na tradiční astrologii a jeho dva největší měsíční vrcholy - novoluní a úplněk - mají velký vliv na planetu Zemi. Jedná se vlastně o střídání podob Měsíce, tak zvaný synodický cyklus, kdy Měsíc dospěje od úplňku k dalšímu úplňku. Vzniká rozdílností úhlu osvětlení Měsíce Sluncem, což člověk na Zemi vnímá jako změnu tvaru luny.
Odlehčete svému tělu
Podle této teorie, jestliže v konkrétním cyklu uděláte pro tu část těla, kterou Měsíc právě ovlivňuje, něco prospěšného, dvojnásobně pozitivně se to odrazí na stavu vaší fyzické i psychické kondice, metabolizmu a zdravotním stavu vůbec. Zatížíte-li naopak tyto orgány, působíte na ně destrukčně.
Pokud se tedy naučíte koordinovat své činnosti podle vesmírných zákonitostí, prospějete svému organizmu nejen v rámci prevence a navození stavu harmonie, ale pomůžete mu se zbavit i toxinů a všemožných neduhů. Tělo se rychleji zregeneruje po nemoci, urychlíte metabolizmus a přispějete k lepšímu trávení.


První fáze luny
Kdy: Začíná hned po novu a končí ve stádiu, kdy Měsíc dosáhne své přesné poloviny.
Jaký má na nás vliv: „Rozšířený“ organizmus se postupně stahuje, všechno, co mu dodáte, má pozitivní vliv na jednotlivé orgány. Stahující vliv luny ale může způsobit výraznější sklony k přibírání.
Co nejíst: Zahleňující mléčné výrobky, hladkou mouku (a moučná jídla vůbec), sladkosti a tučné a uzené druhy masa.
Co jíst: Větší množství čerstvého ovoce a zeleniny v libovolné formě, sóju a sójové výrobky, fazole, ořechy, kukuřici a ovesné vločky, méně tučné druhy masa (drůbež, zvěřina, ryby), nezahleňující typy sýrů a nekvasící pečivo.


Druhá fáze luny
Kdy: Plyne od půle Měsíce až do úplňku.
Jaký má na nás vliv: Podobně jako v první fázi posilující, regenerační a přijímající. Tělo má schopnost zužitkovat vše, co mu dodáme.
Co nejíst: Těžké smažené pokrmy, uzeniny, vejce a sladkosti.
Co jíst: Zadělávanou zeleninu, brambory, těstoviny, mléčné výrobky.


Úplněk
Kdy: Prostě když Měsíc vidíte celý.
Jaký má na nás vliv: Organizmus je v této fázi vystavený působení protichůdné energie a záleží jen na naší psychice a kondici, jak se s ní vyrovnáme. Proto často pociťujeme podráždění, nervozitu a tento nepokoj je obvykle i důvodem neklidného spánku. Ideální podmínky nemá ani naše tělesná schránka, hojivost ran není zrovna nejlepší – krvácejí silněji, tělo zadržuje vodu a vazivo měkne. A navíc máme v tomto období velkou tendenci přibírat.
Co nejíst: Držte střídmý stravovací režim - vyhýbejte se proto energeticky bohaté stravě, tedy potravinám s vysokým obsahem cukru a tuku.
Co jíst: Ovocné a zeleninové šťávy, saláty.


Třetí fáze luny
Kdy: Měsíc lidově řečeno "couvá" - v naší zeměpisné šířce má jeho srpek tvar písmene "C".
Jaký má na nás vliv: Cítíme příval energie, proto nás může přepadnout chuť sportovat, nebo se jinak fyzicky hýbat. Dobře se nám i tráví.
Co nejíst: Hořčici, čokoládu, tučné a uzené druhy masa, papriku a zelí.
Co jíst: Hodně čerstvé zeleniny a salátů, od druhé půle fáze i ovoce a luštěniny. V omezeném množství pak libové druhy masa a acidofilní mléčné výrobky. Jídlo připravujte na olivovém oleji.


Čtvrtá fáze luny
Kdy: Ubývající Měsíc přesáhne v této fázi svou druhou polovinu.
Jaký má na nás vliv: Tělo má největší detoxikační schopnost, která vrcholí s dosažením novu. Pokud chceme zhubnout, měli bychom začít právě v tento čas, kila půjdou dolů snáze.
Co nejíst: Mastné a smažené pokrmy, tučné a přesolené mastné výrobky.
Co jíst: Stravu bohatou na výživné látky a vlákninu, vhodné je také zvýšit příjem vody a teplých bylinných čajů.


Novoluní
Kdy: Tato lunární fáze je v kalendářích označovaná jako černé kolečko, protože Měsíc na obloze není vidět.
Jaký má na nás vliv: Organizmus spíše zatěžuje.
Co nejíst: Skoro nic, protože detoxikační schopnost organizmu je na svém vrcholu a držením hladovky účinně předcházíte různým nemocem.
Co jíst: Fáze novu je vhodná pro začátky ovocně zeleninových diet.


V období novoluní je pro tělo nejlepší držet půst.
zdroj: www.thinkstock.cz5 zásad hubnutí podle luny
Detoxikujte se během novoluní a úplňku.
S přibývajícím Měsícem si hlídejte energetickou hodnotu jídel.
V době ubývající luny si můžete dopřát více oblíbených "nezdravých" potravin.
Poctivě dodržujte pitný režim.
I když strava ovlivňuje vaši figuru asi ze 70 %, tělesná aktivita má na cestě ke štíhlejším tvarům nezastupitelné místo, takže nezapomínejte na pravidelný pohyb.


V první fázi luny si dopřávejte především saláty.
zdroj: www.thinkstock.cz

V ubývající Luně se rozhodně vyhněte smaženým jídlům.
zdroj: www.thinkstock.czZaříkávadlo pro štíhlou postavu
Věříte-li v moc čar a kouzel, nabízíme vám jedno účinné k vyzkoušení. Vaše přebytečná kila ale bohužel nezmizí jen tak, že byste mávli čarodějnou hůlkou a pronesli: „Abrakadabra, kila pryč!“. Bude to chtít trochu úsilí a samozřejmě - musíte být typ, který tomu věří...
- Každou páteční noc, ideálně při ubývající luně, rozžehněte několik bílých a růžových svící (nebo bílých a červených, pokud jste muž).
- Před kouzlením, v jeho průběhu a na konci vypijte nejméně jednu sklenici vody.
- Zapalte aromalampu s jasmínovým olejem. Během zaříkávání, zatímco budete pít vodu, se na sebe dívejte do připraveného podlouhlého zrcadla a představujte si, jak se zužujete a stáváte se štíhlejší. Zkuste opravdu cítit, že hubnete. Vydržte v této vizualizaci několik minut a opakujte si tyto věty: „Nadváho, jdi pryč! Venuše, buď dnes se mnou, dej mi sílu, dej mi moc. Od této chvíle začínám hubnout!“
- Po skončení zaříkávání sfoukněte svíce a uložte je do příštího pátku na místo, kde je nikdo neuvidí.
- Tento rituál provádějte každý pátek, dokud nezpozorujete změny ve svých stravovacích návycích.
- Nezapomeňte často děkovat Venuši.